Регуляторні акти
Новодмитрівська сільська РАДА
ГЕНІЧЕСЬКОГО РАЙОНУ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПРОЕКТ РІШЕННЯ
______ сесії сільської ради VІІ скликання
від ________________ року № _____
Про затвердження Положення про
порядок розміщення зовнішньої
реклами на території Новодмитрівської
сільської ради
З метою упорядкування розміщення зовнішньої реклами на території Новодмитрівської сільської ради, відповідно до Закону України «Про рекламу», Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 № 2067, керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада
ВИРІШИЛА:
- Затвердити Положення про порядок розміщення зовнішньої реклами
на території Новодмитрівської сільської ради, що додається.
- Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію
сільської ради з питань планування, бюджету та фінансів.
Сільський голова В.О.Сергєєв
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення ____сесії сільської ради
VІІ скликання
_______________ №______
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок розміщення зовнішньої реклами на території Новодмитрівської сільської ради
І. Загальні положення
1. Положення про порядок розміщення зовнішньої реклами на території Новодмитрівської сільської ради (далі - Положення) розроблено на підставі Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2003 року № 2067, врегульовує відносини, що виникають у зв’язку із розміщенням зовнішньої реклами на території Новодмитрівської сільської ради.
2. У цьому Положенні терміни вживаються у такому значенні:
алея - дорога в парку, саду, сквері, лісопарку, на бульварі, обсаджена, як правило, з обох боків деревами та чагарниками;
виконавчий орган ради - виконавчий комітет Новодмитрівської сільської ради;
демонтаж – комплекс заходів, які передбачають відокремлення спеціальної конструкції разом з основою від місця її розташування та транспортування у місце її подальшого зберігання;
договір про надання у користування місць для розміщення рекламного засобу – договір між виконавчим комітетом сільської ради та розповсюджувачем реклами, укладений на підставі рішення виконавчого комітету сільської ради про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами, у якому визначаються права та обов’язки сторін;
договір про тимчасове користування місцями для розміщення рекламного засобу (пріоритету) – договір між виконавчим комітетом сільської ради та заявником (юридичною особою або фізичною особою-підприємцем, яка подала заяву щодо отримання дозволу на розміщення зовнішньої реклами), у якому визначаються права та обов’язки сторін;
договір на розміщення тимчасових виносних спеціальних конструкцій (штендерів) - договір між власником місця розташування рекламного засобу та розповсюджувачем реклами щодо розміщення мобільної (переносної) рекламної конструкції, яка встановлюється на вулиці тільки під час роботи розповсюджувача реклами та у безпосередній близькості від його місця розташування;
дозвіл - документ установленої форми, виданий розповсюджувачу зовнішньої реклами на підставі рішення виконавчого комітету Новодмитрівської сільської ради, який дає право на розміщення зовнішньої реклами на певний строк та у певному місці;
місце розташування рекламного засобу - площа зовнішньої поверхні будинку, споруди, елемента вуличного обладнання або відведеної території на відкритій місцевості у межах населених пунктів Новодмитрівської сільської ради, що надаються розповсюджувачу зовнішньої реклами в тимчасове користування власником або уповноваженим ним органом (особою);
пішохідна доріжка - елемент дороги, призначений для руху пішоходів, облаштований у її межах чи поза нею і позначений дорожнім знаком;
самовільно встановлений рекламний засіб – рекламний засіб, розміщений без виданого у встановленому порядку дозволу або не демонтований власником після прийняття виконавчим комітетом Новодмитрівської сільської ради рішення про відмову у продовженні дозволу або його скасування;
соціальна реклама – інформація будь-якого виду, розповсюджена в будь-якій формі, яка спрямована на досягнення суспільно-корисних цілей, популяризацію загальнолюдських цінностей і розповсюдження якої не має на меті отримання прибутку;
спеціальні конструкції - тимчасові та стаціонарні рекламні засоби (світлові та несвітлові, наземні та неназемні (повітряні), плоскі та об'ємні стенди, щити, панно, транспаранти, троли, таблички, короби, механічні, динамічні, електронні табло, екрани, тумби, складні просторові конструкції, аеростати, повітряні кулі тощо), які використовуються для розміщення реклами;
штендер - мобільна (переносна) рекламна конструкція, яка встановлюється на вулиці тільки під час роботи особи-розповсюджувача реклами та у безпосередній близькості від її місця розташування.
Інші терміни застосовуються у значенні, наведеному в Законі України „Про рекламу”.
ІІ. Порядок надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами
3. Зовнішня реклама розміщується на території сіл Новодмитрівка, Веснянка, Люблінка на підставі рішення виконавчого комітету Новодмитрівської сільської ради про надання дозволу на розміщення зовнішньої реклами.
Плата за видачу зазначених дозволів не справляється.
4. Рекламний засіб не вважається самовільно встановленим протягом часу розгляду заяви розповсюджувача зовнішньої реклами про продовження дії дозволу до моменту прийняття виконавчим комітетом Новодмитрівської сільської ради відповідного рішення за такою заявою.
5. На територіях, будинках і спорудах зовнішня реклама розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб) з урахуванням архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників, типології елементів місцевого середовища та з додержанням правил благоустрою території сіл.
6. Повноваження щодо регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами на території сіл Новодмитрівської сільської ради здійснює виконавчий комітет Новодмитрівської сільської ради (далі - робочий орган).
Робочий орган не може виступати заявником на розміщення зовнішньої реклами та одержувати дозвіл. У процесі регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами робочим органом залучаються на громадських засадах представники об’єднань громадян та об’єднань підприємств, які провадять діяльність у сфері реклами.
7. До повноважень робочого органу належать:
- розгляд заяв розповсюджувачів зовнішньої реклами на надання дозволу, внесення змін у дозвіл, переоформлення дозволу та продовження строку його дії;
- надання, у разі потреби, розповсюджувачам зовнішньої реклами містобудівних умов та обмежень на опрацювання проектно-технічної документації для розташування складних (дахових) рекламних засобів;
- прийняття рішення про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, продовження строку, на який встановлено зазначений пріоритет, або про відмову в установленні такого пріоритету;
- підготовка проектів рішення виконавчого комітету сільської ради щодо надання дозволу чи про відмову у його наданні;
- видача дозволів на розміщення зовнішньої реклами на підставі рішення виконавчого комітету сільської ради;
- надання дозволів на розміщення штендерів;
- укладення договорів про надання у користування місць для розміщення рекламного засобу; договорів на розташування тимчасових виносних спеціальних конструкцій (штендерів); про тимчасове користування місцями для розміщення рекламного засобу (пріоритету);
- ведення інформаційного банку даних місць розташування рекламних засобів.
- подання територіальному органу спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів матеріалів про порушення порядку розповсюдження та розміщення реклами;
- організація інвентаризації рекламних засобів та у разі необхідності, підготовка документів для проведення демонтажу рекламних засобів у встановленому порядку;
- організація розміщення соціальної реклами серед розповсюджувачів в порядку, визначеному п. 36 цього Положення;
- проведення розрахунку розміру плати за користування місцями, які надаються розповсюджувачам зовнішньої реклами.
Робочий орган здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.
8. Для одержання дозволу заявник подає заяву за формою, установленою Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 2067 від 29.12.2003 р.
До заяви додаються:
- фотокартка або комп’ютерний макет місця (розміром не менш як 10х15 сантиметрів), на якому планується розташування рекламного засобу та ескіз рекламного засобу з конструктивним рішенням;
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
9. За наявності документів, передбачених пунктом 8 цього Положення, заява протягом трьох днів з дати її надходження, реєструється робочим органом в журналі реєстрації заяв та дозволів на розміщення зовнішньої реклами (далі - журнал реєстрації), який ведеться за формою, установленою Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 2067 від 29.12.2003 р.
Журнал повинен бути прошитий, а його сторінки пронумеровані. На останній сторінці журналу робиться запис про кількість сторінок, який засвідчується підписом керівника робочого органу, скріпленим печаткою.
Робочий орган протягом п’яти днів з дати реєстрації заяви перевіряє місце розташування рекламного засобу, зазначене у заяві на предмет наявності на це місце пріоритету іншого заявника або надання на заявлене місце зареєстрованого в установленому порядку дозволу.
Після перевірки місця керівник робочого органу приймає рішення про встановлення за заявником пріоритету на заявлене місце або про відмову у встановленні пріоритету.
У разі прийняття рішення про встановлення пріоритету робочий орган видає заявнику для оформлення два примірники дозволу за установленою формою та визначає заінтересовані органи (особи), з якими необхідно його погодити.
У разі прийняття рішення про відмову у встановленні пріоритету робочий орган протягом трьох днів надсилає заявникові вмотивовану відповідь із зазначенням дати встановлення пріоритету іншого заявника на заявлене місце розташування рекламного засобу або дати і номера рішення виконавчого комітету про надання дозволу на заявлене місце іншій особі та повертає всі подані заявником документи.
10. Пріоритет заявника на місце розташування рекламного засобу встановлюється строком на три місяці з дати прийняття керівником робочого органу відповідного рішення.
Строк встановлення пріоритету на місце розташування рекламного засобу може бути продовжений керівником робочого органу не більш як на три місяці у разі:
- продовження строку оформлення дозволу у зв'язку з потребою виконання архітектурно-планувальних робіт та розроблення проектно-технічної документації;
- письмового звернення заявника щодо продовження строку оформлення дозволу.
У разі продовження строку оформлення дозволу з підстав, передбачених абзацами третім і четвертим цього пункту, керівник робочого органу письмово повідомляє про це заявника.
11. Дата і номер рішення керівника робочого органу про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, продовження строку, на який встановлено зазначений пріоритет, або про відмову в установленні такого пріоритету заноситься в журнал реєстрації.
Відмова у встановленні пріоритету, продовженні строку, на який встановлено зазначений пріоритет, може бути оскаржена у порядку, встановленому законодавством.
Інформація про подані заяви та встановлені робочим органом пріоритети є відкритою і повинна надаватися будь-якій особі за її письмовою заявою.
12. Протягом строку, зазначеного у пункті 10 цього Положення, заявник оформляє обидва примірники дозволу та подає керівнику робочого органу разом із супровідним листом, в якому зазначається реєстраційний номер заяви.
У разі прийняття керівником робочого органу рішення про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, яке перебуває в комунальній власності, заявник протягом трьох днів укладає договір про тимчасове користування місцями для розміщення рекламного засобу (пріоритету), за формою згідно з додатком до цього Положення.
Протягом строку, передбаченого пунктом 10 цього Положення, щомісяця справляється плата за тимчасове користування місцем, що перебуває у комунальній власності, у розмірі, встановленому рішенням сесії сільської ради.
Протягом п’яти днів з дати прийняття керівником робочого органу рішення про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, продовження строку, на який встановлено зазначений пріоритет, заявник подає копію документа, що підтверджує внесення відповідної плати відповідно до укладеного договору.
13. Під час подання заяви або оформлення примірників дозволу представник робочого органу в присутності заявника перевіряє комплектність документів, додержання вимог до їх оформлення та видає заявнику довідку з описом поданих документів за установленою формою. Перелік документів для надання дозволу є вичерпним.
14. У разі не надання ним в установлений строк документів, зазначених у пункті 15 цього Положення, заява вважається неподаною, пріоритет на місце розташування рекламного засобу втрачається, документи повертаються заявнику, про що робочий орган робить відповідний запис в журналі реєстрації.
15. Дозвіл погоджується з:
- власником місця або уповноваженим ним органом (особою);
На вимогу робочого органу дозвіл погоджується з :
- регіональним управлінням безпеки дорожнього руху у разі розміщення зовнішньої реклами на перехрестях, біля дорожніх знаків, пішохідних переходів та зупинок транспорту загального користування;
- службою автомобільних доріг Херсонської області - у разі розміщення зовнішньої реклами в зоні відведення, що належить до їх компетенції;
- відповідним органом у сфері охорони культурної спадщини та об'єктів природно-заповідного фонду - у разі розміщення зовнішньої реклами на пам'ятках історії та архітектури, в межах зон охорони таких пам'яток і в межах об'єктів природно-заповідного фонду;
- утримувачем інженерних комунікацій - у разі розміщення зовнішньої реклами в межах охоронних зон цих комунікацій.
Зазначені вище органи та особи погоджують дозвіл протягом п’яти робочих днів з дати звернення заявника.
Перелік органів та осіб, з якими погоджується дозвіл, є вичерпним.
Погодження дійсне протягом строку дії дозволу.
16. У разі відмови у погодженні дозволу органами (особами), зазначеними у пункті 15 цього Порядку, заявникові надсилається вмотивоване повідомлення за підписом уповноваженої особи підприємства, установи та організації.
Відмова у погодженні дозволу може бути оскаржена у порядку, встановленому законодавством.
17. Під час надання дозволу втручання у форму рекламного засобу та зміст реклами забороняється.
18. Робочий орган протягом не більш п’ятнадцяти робочих днів з дати одержання належним чином оформлених двох примірників дозволу розглядає заяву, готує проект відповідного рішення з врахуванням Закону України „Про рекламу”.
19. Виконавчий комітет сільської ради приймає рішення про надання дозволу або про відмову у його наданні.
У разі прийняття рішення про надання дозволу керівник робочого органу протягом п’яти робочих днів підписує обидва примірники дозволу та скріплює їх печаткою робочого органу.
Перший примірник дозволу видається заявникові, а другий - залишається в робочому органі для обліку та контролю. Видача дозволу реєструється в журналі реєстрації.
Рішення про відмову у наданні дозволу робочим органом надсилається заявникові протягом п’яти днів з дати його прийняття.
20. Одночасно із видачею дозволу між робочим органом та заявником укладається договір про надання у користування місць для розміщення рекламного засобу за формою згідно з додатком до цього Положення.
21. Робочий орган протягом десяти днів з дати реєстрації дозволу надає органам державної податкової служби інформацію про розповсюджувачів зовнішньої реклами, яким надано дозвіл.
22. У наданні дозволу може бути відмовлено у разі, коли:
- оформлення поданих документів не відповідає встановленим вимогам;
- у поданих документах виявлені завідомо неправдиві відомості.
Перелік підстав для відмови у наданні дозволу є вичерпним.
Рішення про відмову у наданні дозволу може бути оскаржене у порядку, встановленому законодавством.
23. Дозвіл надається строком на два роки, якщо менший строк не зазначено у заяві.
24. Виданий у встановленому порядку дозвіл є підставою для розміщення зовнішньої реклами та виконання робіт, пов’язаних з розташуванням рекламного засобу.
25. У процесі надання дозволів тендери (конкурси) не проводяться.
26. Розміщення штендерів відбувається на підставі укладених договорів на розміщення тимчасових виносних спеціальних конструкцій (штендерів) за формою згідно з додатком 3 до цього Положення.
Для укладення договору на розміщення тимчасових виносних спеціальних конструкцій (штендерів) заявник подає заяву за формою, установленою Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 2067 від 29.12.2003 .
До заяви додаються:
- фотокартка або комп’ютерний макет місця (розміром не менш як 10х15 сантиметрів), на якому планується розташування рекламного засобу, та ескіз рекламного засобу з конструктивним рішенням;
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
27. Після розташування рекламного засобу розповсюджувач зовнішньої реклами у п’ятиденний строк зобов’язаний подати робочому органу фотокартку місця розташування рекламного засобу (розміром не менш як 10х15 сантиметрів).
28. Якщо протягом строку дії дозволу виникла потреба у зміні технологічної схеми рекламного засобу, розповсюджувач зовнішньої реклами звертається до робочого органу з письмовою заявою у довільній формі про внесення у дозвіл відповідних змін.
До заяви додається:
- технічна характеристика змін у технологічній схемі рекламного засобу;
- фотокартка рекламного засобу та ескіз із конструктивним рішенням.
29. Робочий орган протягом не більш п’ятнадцяти робочих днів з дати реєстрації заяви розглядає її і вносить відповідні зміни у дозвіл.
Відмова у зміні технологічної схеми рекламного засобу може бути оскаржена у порядку, встановленому законодавством.
30. У разі зміни містобудівної ситуації, проведення реконструкції, ремонту, будівництва на місці розташування рекламного засобу, які зумовлюють необхідність зміни місця розташування рекламного засобу, робочий орган у семиденний строк письмово повідомляє про це розповсюджувача зовнішньої реклами.
У десятиденний строк з початку зміни містобудівної ситуації, реконструкції, ремонту, будівництва робочий орган надає розповсюджувачу зовнішньої реклами інформацію про інше рівноцінне місце.
У разі досягнення згоди щодо нового місця розташування рекламного засобу вносяться зміни у дозвіл.
Відшкодування витрат, пов'язаних з демонтажем та монтажем рекламного засобу на новому місці, здійснюється власником цього рекламного засобу відповідно до договору, укладеного із робочим органом.
Плата за надання робочим органом послуг, пов’язаних із зміною місця розташування рекламного засобу, не справляється.
Строк дії дозволу продовжується на час, необхідний для вирішення питання про надання рівноцінного місця.
Після закінчення реконструкції, ремонту, будівництва на місці розташування рекламного засобу розповсюджувач зовнішньої реклами має пріоритетне право на розташування рекламного засобу на попередньому місці.
31. Строк дії дозволу продовжується на підставі заяви, яка подається робочому органу розповсюджувачем зовнішньої реклами у довільній формі не пізніше, ніж за два місяця до закінчення строку дії дозволу.
Продовження дії дозволу фіксується в журналі реєстрації з внесенням відповідних змін у дозвіл.
Відмова у продовженні строку дії дозволу може бути оскаржена у порядку, встановленому законодавством.
32. У разі набуття права власності на рекламний засіб іншою особою або передачі його в оренду дозвіл підлягає переоформленню.
Особа, яка набула право власності на рекламний засіб або орендувала його, протягом одного місяця з дня виникнення права власності (користування) рекламним засобом звертається до робочого органу із заявою у довільній формі про переоформлення дозволу.
До заяви додається:
- документ, який засвідчує право власності (користування) на рекламний засіб; оригінал зареєстрованого дозволу;
- письмове погодження власника місця розташування рекламного засобу або уповноваженого ним органу (особи);
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
- банківські реквізити, ідентифікаційний код юридичної особи або ідентифікаційний номер фізичної особи платника податків, зборів та інших обов'язкових платежів.
У разі відсутності зауважень до поданих заявником документів керівник робочого органу протягом п’яти робочих днів з дати подання заяви вносить відповідні зміни у дозвіл.
Переоформлення дозволу фіксується у журналі реєстрації.
Відмова у переоформленні дозволу може бути оскаржена у порядку, встановленому законодавством.
33. Дозвіл скасовується до закінчення строку дії на підставі: рішення виконавчого комітету сільської ради за письмовою заявою розповсюджувача зовнішньої реклами, у разі невикористання місця розташування рекламного засобу безперервно протягом шести місяців, не переоформлення дозволу в установленому порядку та у випадках, передбачених договором про надання у користування місць для розміщення рекламного засобу.
Рішення про скасування дозволу фіксується в журналі реєстрації та надсилається робочим органом розповсюджувачу зовнішньої реклами.
Рішення про скасування дозволу може бути оскаржене у порядку, встановленому законодавством.
34. Плата за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів, що перебуває у комунальній власності, встановлюється у порядку, визначеному сесією сільської ради, а місцем, що перебуває у державній або приватній власності, - на договірних засадах з його власником або уповноваженим ним органом (особою).
При цьому площа місця розташування рекламного засобу визначається як сума площі горизонтальної проекції рекламного засобу на це місце та прилеглої ділянки завширшки 0,5 метра за периметром горизонтальної проекції цього засобу.
Для неназемного та недахового рекламного засобу площа місця дорівнює площі вертикальної проекції цього засобу на уявну паралельну їй площину.
Розмір плати за тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу не може встановлюватися в залежності від змісту реклами.
35. Зовнішня реклама повинна відповідати таким вимогам:
- розміщуватися з додержанням вимог техніки безпеки, зазначених у пунктах 40, 48-53 цього Положення;
- розміщуватися із забезпеченням видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування та не відтворювати зображення дорожніх знаків;
- освітлення зовнішньої реклами не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків;
- фундамент наземної зовнішньої реклами, що виступає над поверхнею землі, може бути декоративно оформлений;
- на опорах наземної зовнішньої реклами, що розміщується вздовж проїжджої частини вулиць і доріг, за вимогою Державтоінспекції наноситься вертикальна дорожня розмітка із світлоповертаючих матеріалів заввишки до 2 метрів від поверхні землі;
- нижній край зовнішньої реклами, що розміщується над проїжджою частиною вулиць і доріг, у тому числі на мостах, естакадах тощо, повинен розташовуватися на висоті не менш як 5 метрів від поверхні дорожнього покриття;
- у місцях, де проїжджа частина вулиці межує з цоколями будівель або огорожами, зовнішня реклама може розміщуватися в одну з фасадами будівель або огорожами лінію.
36. Соціальна реклама у межах 10 % площі поверхонь рекламних засобів, на розташування яких одержав дозвіл розповсюджувач зовнішньої реклами, розміщується ним безкоштовно.
При розміщенні соціальної реклами робочий орган за 10 робочих днів до дати експонування подає розповсюджувачу лист-звернення про розміщення соціальної реклами, копію макету цієї реклами з розміром поверхні та копію рішення виконавчого комітету про розміщення соціальної реклами з зазначенням терміну експонування.
37. Забороняється розташовувати рекламні засоби:
- на пішохідних доріжках та алеях, якщо це перешкоджає вільному руху пішоходів;
- на висоті менш як 5 метрів від поверхні дорожнього покриття, якщо їх рекламна поверхня виступає за межі краю проїжджої частини;
- методом фарбування, наклеювання на поверхнях елементів вуличного обладнання, будівель і споруд, якщо інше не передбачено угодою з їх власниками.
38. Розміщення зовнішньої реклами на пам’ятках історії та архітектури і в межах зон охорони таких пам’яток, в межах об'єктів природно-заповідного фонду дозволяється за погодженням з відповідним органом у сфері охорони культурної спадщини та об'єктів природно-заповідного фонду.
39. Реклама алкогольних напоїв та тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої та тютюнові вироби, має відповідати вимогам чинного законодавства України.
40. Розроблення необхідної технічної документації, монтаж (демонтаж) рекламного засобу здійснюється спеціалізованими підприємствами, установами та організаціями.
41. Демонтаж спеціальних конструкцій є засобом усунення порушень порядку розміщення реклами у населених пунктах відповідно до діючих на момент демонтажу нормативно-правових актів та формою самозахисту територіальної громади у розумінні статті 19 Цивільного кодексу України.
42. Демонтаж та наступне зберігання спеціальної конструкції не передбачає переходу права власності на неї до територіальної громади .
43. Демонтаж рекламного засобу проводиться силами громади.
У разі необхідності під час проведення демонтажу можуть бути присутні: власник спеціальної конструкції, представники служб, що експлуатують інженерні мережі.
Демонтаж рекламного засобу здійснюється у наступних випадках:
а) в разі неможливості встановити власника (законного користувача) рекламного засобу, у тому числі у випадках відсутності маркування на рекламному засобі, а також при виявленні безхазяйних рекламних засобів;
б) в разі виявлення самовільно розміщених рекламних засобів;
в) в разі, коли термін дії дозволу на розміщення рекламного засобу закінчився і не був продовжений;
г) в разі, коли технічний стан рекламного засобу створює загрозу життю або здоров'ю людей та/або заподіяння шкоди (майнової чи немайнової) третім особам;
ґ) в разі невідповідності технічних характеристик рекламного засобу та місця його встановлення виданому дозволу на розміщення зовнішньої реклами;
д) в інших випадках, передбачених договором про надання в користування місць для розміщення рекламного засобу і є єдиними для всіх розповсюджувачів реклами.
Демонтаж рекламного засобу здійснюється за рішенням виконавчого комітету сільської ради.
Демонтаж самовільно встановленої спеціальної конструкції для розміщення рекламного засобу, власник якої встановлений, здійснюється у порядку, передбаченому договором про надання в користування місць для розміщення рекламного засобу або на підставі рішення суду.
44. Демонтаж спеціальної конструкції для розміщення рекламного засобу, власник якої уклав договір з робочим органом, здійснюється на умовах, визначених договором.
45. Про проведений демонтаж спеціальної конструкції складається акт проведення демонтажу спеціальних конструкцій, який підписується працівниками сільської ради та іншими особами, що були присутні при проведенні демонтажу.
До акта додається в обов’язковому порядку фотофіксація місця розташування спеціальної конструкції до і після демонтажу.
Акт проведення демонтажу складається у 2-х примірниках, один з яких залишається у громади, другий передається власнику демонтованої спеціальної конструкції одразу після складання такого акта у випадку його присутності.
У разі відсутності власника спеціальної конструкції або його відмови від підписання акта демонтажу, про що робиться відповідна відмітка, другий примірник акта у 5 (п’яти) денний термін надсилається поштою за місцезнаходженням власника рекомендованим листом (якщо встановлено його місцезнаходження).
Якщо місцезнаходження власника невідоме, у цей же термін повідомляються про проведений демонтаж та місцезнаходження спеціальної конструкції органи внутрішніх справ.
Після проведення демонтажу складається наступний комплект документів:
- акт виконаних робіт з демонтажу спеціальної конструкції із зазначенням характеру робіт та їх вартості;
- калькуляція вартості витрат за виконані роботи по демонтажу.
46. Компенсація витрат, покладається на власника (законного користувача) демонтованої спеціальної конструкції на підставі виставленого рахунку та акта виконаних робіт по демонтажу, які надсилаються власнику в обов’язковому порядку у 5 (п’яти) денний термін з дати демонтажу.
Власник спеціальних конструкцій може повернути собі демонтовані спеціальні конструкції після звернення до Новодмитрівської сільської ради на підставі таких документів:
а) заяви на ім'я керівника робочого органу про повернення демонтованої спеціальної конструкції;
б) документа, що підтверджує право власності (інше майнове право) на конкретну демонтовану спеціальну конструкцію;
в) документа, що підтверджує оплату витрат, пов'язаних з демонтажем спеціальних конструкцій, транспортуванням та їх зберіганням;
47. Облік і тимчасове зберігання демонтованих спеціальних конструкцій здійснюється у встановленому порядку
Демонтована спеціальна конструкція зберігається на території громади.
Після закінчення річного терміну зберігання примусово демонтованих об’єктів, власники яких не звернулись за їх поверненням або не сплатили вартості демонтажу, доставки та зберігання, таке майно визнається безхазяйним і переходить у власність громади сіл Новодмитрівка, Веснянка, Люблінка в порядку, визначеному законодавством.
48. Розташування дахових рекламних засобів забороняється без попередньої технічної експертизи спеціалізованих підприємств, установ та організацій.
49. Підключення рекламних засобів до існуючих мереж зовнішнього освітлення здійснюється відповідно до вимог, передбачених законодавством.
50. Розташування рекламних засобів у межах охоронних зон інженерних комунікацій дозволяється за погодженням з утримувачем зазначених комунікацій.
51. Відповідальність за технічний стан рекламних засобів, порушення вимог техніки безпеки під час розташування та експлуатації рекламних засобів несе розповсюджувач зовнішньої реклами згідно із законодавством.
52. Розташування рекламних засобів на перехрестях, біля дорожніх знаків, світлофорів, пішохідних переходів та зупинок транспорту загального користування дозволяється за погодженням з Державтоінспекцією.
53. Рекламні засоби забезпечуються маркуванням із зазначенням на каркасі рекламного засобу найменування розповсюджувача зовнішньої реклами, номера його телефону, дати видачі дозволу та строку його дії.
54. У разі порушення порядку розповсюдження та розміщення реклами сільська рада звертається до розповсюджувача зовнішньої реклами з вимогою усунення порушень у визначений строк.
У разі невиконання цієї вимоги виконавчий комітет сільської ради звертається з поданням до управління у справах захисту прав споживачів Херсонської обласної державної адміністрації у порядку, встановленому чинним законодавством України.
55. Розповсюджувач зовнішньої реклами, винний у порушенні цих Правил, несе відповідальність згідно із законодавством.
ІІІ. Методика
розрахунків та розміру плати за тимчасове користування місцями розташування об’єктів зовнішньої реклами на території населених пунктів Новодмитрівської сільської ради
56. Розмір плати за право тимчасового користування місцем розташування рекламного засобу визначається на основі базових тарифів згідно з таблицею :
|
Вид рекламного засобу |
Одиниця виміру |
Плата за місяць |
1. |
Щит, що стоїть окремо |
за 1кв. м. |
1 % |
2. |
Щит на фасаді будинку |
за 1кв. м. |
1 % |
3. |
Щит на тимчасовій споруді, паркані, на території будмайданчика |
за 1кв. м. |
1 % |
4. |
Тимчасова виносна спеціальна конструкція |
за 1кв. м. |
1 % |
5. |
Тумба, об’ємно-просторова конструкція, що стоять окремо |
за 1кв. м. |
1 % |
6. |
Рекламна вивіска, напис на будинку (будівлі), споруді |
за 1кв. м. |
1 % |
7. |
Телефонна кабіна, урна, лава, інші елементи зовнішнього благоустрою, які використовуються як рекламоносії |
за 1кв. м. |
1 % |
8. |
Прапор, парасоля, намет, які використовуються як рекламоносії |
за 1кв. м. |
1 % |
57. Плата за право тимчасового користування місцем розташування рекламного засобу здійснюється щомісячно до 25 (двадцять п’ятого) числа місяця, що передує місяцю, за який здійснюється оплата, шляхом перерахування через банківські установи відповідних коштів до сільського бюджету на вказаний "Власником" рахунок поточного місяця або одноразово на термін дії дозволу.
58. Плата за тимчасове користування місцем розташування об’єктів зовнішньої реклами обчислюється за наступною формулою:
П = Бр × S де :
П – місячна плата за тимчасове користування місцем користування, (грн.);
Бр – базовий розмір плати за 1 кв. м. площі місця розташування рекламного засобу.
S – площа місця розташування рекламного засобу, згідно п. 34 Положення.
Розмір плати за тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу не залежить від змісту реклами.
59. У разі розміщення зовнішньої реклами на об’єктах комунальної власності відповідні договори на розміщення зовнішньої реклами укладаються з балансоутримувачем комунального майна.
60. Контроль за своєчасністю та повнотою сплати за розміщення об’єктів зовнішньої реклами покладається на головного бухгалтера сільської ради.
61. Нарахування плати за тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу здійснюється з моменту реєстрації дозволу робочим органом виконавчого комітету сільської ради.
62.У випадку короткострокового використання рекламного засобу (менше 1 місяця) оплата визначається відповідно до кількості днів, протягом яких буде використовуватися рекламний засіб.
63. Розповсюджувач зовнішньої реклами не звільняється від плати за тимчасове користування місцем розташування рекламного засобу у разі відсутності об’єкта зовнішньої реклами.
64. Новодмитрівська сільська рада може переглядати тарифи залежно від умов розвитку рекламного ринку.
Секретар сільської ради С.М. Шулежко
Додаток
до Положення про порядок розміщення
зовнішньої реклами на території
Новодмитрівської сільської ради
ТИПОВИЙ ДОГОВІР
на право тимчасового користування місцями
для розміщення об’єктів зовнішньої реклами
с. Новодмитрівка |
« ___ » ____________ 20__ року |
Виконком Новодмитрівської сільської ради (надалі – «Виконком »), в особі сільського голови _________________________________________, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування», з однієї сторони, та _______________________________________ (надалі – «Користувач»), з другої сторони, які надалі разом іменуються «Сторони», а кожен окремо – «Сторона», уклали цей Договір про наступне:
1. Терміни в Договорі
1.1. Терміни, що застосовуються в цьому Договорі, вживаються у значенні відповідно до Закону України «Про рекламу», Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 р. № 2067, ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________.
2. Предмет Договору
2.1. Виконком надає «Користувачу» у тимчасове платне користування місце (місця) площею ___ кв. м., що перебуває (перебувають) у комунальній власності, для розміщення зовнішньої реклами за адресою: ___________________________________________________, згідно зі схемою (ескізом) місць розташування об’єктів зовнішньої реклами, що додається, і на терміни відповідно до виданих дозволів на розміщення зовнішньої реклами в межах с. Новодмитрівка згідно з Порядком розміщення зовнішньої реклами, чинними на час видачі дозволів.
2.2. «Користувач» використовує надані місця за цільовим призначенням, сплачує вартість користування місцями з дня отримання пріоритету або дозволу на розміщення зовнішньої реклами та звільняє у триденний термін місця, на яких термін дії дозволів припинений (закінчився).
2.3. До отримання «Користувачем» дозволів на розміщення зовнішньої реклами Виконком рада надає «Користувачу» за його заявою пріоритет на місце розташування рекламного засобу.
2.4. За встановлений Виконкомом пріоритет «Користувач» справляє плату за тимчасове користування місцем під розміщення зовнішньої реклами.
2.5. Дозволи на розміщення зовнішньої реклами та встановлені пріоритети є невід’ємною частиною цього договору.
3. Права та обов’язки Сторін
3.1. Виконком має право:
3.1.1. Здійснювати контроль за дотриманням «Користувачем» чинного законодавства з питань зовнішньої реклами, Порядком розміщення зовнішньої реклами, положень цього договору.
3.1.2. Здійснювати обстеження встановлених рекламних конструкцій «Користувачем».
3.1.3. Розірвати цей договір, та силами Виконкому здійснити за рахунок «Користувача» демонтаж спеціальної конструкції у випадку заборгованості більше, ніж три місяці, передбачених розділом 4 цього договору.
3.1.4. Відмовити «Користувачу» в продовжені строку дії пріоритету чи дозволу у випадках, передбачених законодавством України та Порядком розміщення зовнішньої реклами 3.1.5. Ставити питання про розірвання Договору у випадку та порядку, передбачених чинним законодавством України.
3.1.6. Вимагати внесення змін до умов Договору відповідно до вимог чинного законодавства.
3.2. Виконком зобов’язується:
3.2.1. Не надавати місця у тимчасове користування іншим особам протягом дії дозволів чи пріоритетів «Користувача».
3.2.2. Не перешкоджати розміщенню рекламних засобів встановлених згідно з Порядком розміщення зовнішньої реклами.
3.2.3. Не втручатися у форму та зміст реклами.
3.3. «Користувач» має право:
3.3.1. Вимагати передачі йому у встановлений термін місця для розміщення спеціальних конструкцій відповідно до виданих дозволів.
3.3.2. Використовувати надані йому місця для розміщення на них рекламних засобів з дотриманням положень цього договору та Порядком розміщення зовнішньої реклами 3.4. «Користувач» зобов’язаний:
3.4.1. Не розміщувати рекламоносії з порушенням вимог Закону України «Про рекламу», «Про благоустрій населених пунктів», Порядку розміщення зовнішньої реклами.
3.4.2. Утримувати рекламні засоби в належному естетичному та технічному стані.
3.4.3. Своєчасно та в повному обсязі сплачувати суму за встановлений пріоритет, або за розміщення зовнішньої реклами згідно з дозволами за розрахунковими тарифами, що діють на день сплати.
3.4.4. Встановлювати рекламні конструкції відповідно до погодженого в установленому порядку проекту, без пошкодження архітектурних деталей, конструктивних елементів будівель та споруд, підземних та наземних комунікацій, елементів благоустрою та озеленення, з забезпеченням безпеки населення при підключенні конструкції до електричної мережі, утримувати їх в належному технічному і санітарному стані та впорядковувати місця для їх розташування, забезпечити технічну міцність і стійкість спеціальної конструкції.
3.4.5. За свій рахунок усувати можливі пошкодження зелених насаджень у зоні установки рекламоносіїв та/або комунікацій, що пролягають у цьому місці.
3.4.6. Відшкодовувати в повному обсязі балансоутримувачу місця матеріальну шкоду, що заподіяна місцю розташування рекламної конструкції з вини «Користувача».
3.4.7. Демонтувати в 3-денний термін спеціальні конструкції, після закінчення терміну дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами, при його скасуванні, розірванні або закінченні терміну дії цього договору, а також у разі виникнення нагальної потреби для реконструкції, ремонту чи будівництва місця розташування спеціальної конструкції або зміни містобудівної ситуації.
3.5. Після отримання «Користувачем» дозволу на розміщення зовнішньої реклами плата за користування місцем, що перебуває у комунальній власності, проводиться незалежно від того, чи використовує його «Користувач», чи тимчасово не використовує.
3.5.1. Після проведення демонтажних робіт привести місце розміщення рекламного засобу до належного стану.
3.5.2. У тижневий термін листом повідомити виконком про зміни адреси для листування, банківського рахунку, зміну назви, зміну коду ЄДРПОУ або реорганізацію.
4. Форма плати за користування та порядок розрахунків
4.1. Плата за користування місцем, що перебуває у комунальній власності, для розміщення зовнішньої реклами, а також за встановлений пріоритет визначається на підставі тарифів, затверджених виконавчим комітетом Новодмитрівської сільської ради, згідно з переліком конструкцій (чи адресною програмою, яка надається «Користувачем» щомісячно для узгодження), а також бухгалтерського розрахунку.
4.2. Організація щомісячно перераховує загальну суму плати за користування в сумі ____________________ грн.* не пізніше 25 числа місяця, що передує звітному, на розрахунковий рахунок _______________________, код ЄДРПОУ __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________П = S х Т,
де S - площа горизонтальної/вертикальної проекції рекламного засобу;
Т – тариф за тимчасове користування місцями, які перебувають у комунальній власності, для розташування спеціальних рекламних конструкцій (мін. з/пл. х 1%);
4.3. У разі нерозміщення рекламного засобу через зміну містобудівної ситуації, здійснення реконструкції, ремонту, будівництва на місці розташування конструкції плата не нараховується. При цьому витрати, пов'язані з демонтажем/монтажем рекламо носія, проводяться за рахунок розповсюджувача зовнішньої реклами.
4.4. На час розміщення соціальної реклами, а також інформації до державних та сільських свят, застосовується знижка 100% від суми оплати за рекламні засоби, на яких розміщуються вказані сюжети. Розміщення соціальної реклами «Користувачем» здійснюється за узгодженням з сільським головою.
5. Відповідальність Сторін
5.1. При невиконанні зобов’язань за Договором винна Сторона відшкодовує іншій Стороні заподіяну шкоду відповідно до чинного законодавства.
5.2. У випадку прострочення платежів, передбачених у п.4.2. цього Договору, «Користувач» сплачує на користь Сільської ради пеню від суми простроченого платежу за кожен день прострочення, в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України, що діятиме в період, за який нараховується пеня.
5.3. У випадку самовільного встановлення рекламних засобів, несвоєчасного демонтажу конструкції після закінчення терміну дії дозволу або цього договору «Користувач» сплачує Виконкому штраф у розмірі 50 гривень за кожен день самовільного встановлення і відшкодовує вартість демонтажних робіт зазначених рекламоносіїв.
6. Форс – мажор
6.1. Сторони звільняються від відповідальності за невиконання зобов’язань по Договору, якщо таке невиконання зумовлене обставинами непереборної сили, які не могла передбачити жодна зі Сторін. У разі виникнення таких обставин Сторона, для якої вони зумовили неможливість виконання зобов’язань за Договором, повідомляє іншу Сторону в п’ятиденний термін.
6.2. У випадку, коли обставини непереборної сили діятимуть більше двох місяців, кожна зі Сторін має право припинити дію Договору шляхом письмового повідомлення іншої Сторони.
6.3. Обставинами непереборної сили вважаються: війна чи воєнні дії, повстання, мобілізація, епідемії, пожежі, вибухи, дорожні та природні катастрофи, а також інші події, котрі визнані компетентними державними органами як обставини непереборної сили.
7. Термін дії Договору
7.1. Договір набирає чинність з моменту отримання «Користувачем» пріоритету чи дозволу на розміщення зовнішньої реклами та діє до моменту закінчення терміну дії пріоритету чи дозволу.
7.2. Заява на пролонгацію договору подається в сільську раду за місяць до моменту закінчення терміну дії пріоритету чи дозволу.
7.3. Заява на внесення змін або скасування дозволу подається Користувачем у Виконком за місяць для внесення відповідних змін або скасування дозволу.
7.4. Договір достроково припиняє дію:
7.4.1. За взаємною згодою Сторін.
7.4.2. Якщо рішенням виконавчого комітету Новодмитрівської сільської ради «Користувачу» відмовлено в наданні дозволу на розміщення зовнішньої реклами, або дозвіл анульовано рішенням виконавчого комітету Новодмитрівської сільської ради.
7.4.3. За рішенням суду.
7.4.4. У випадку невиконання Користувачем зобов’язань, передбачених п.3.4.1.,3.4.2., 3.4.4, 3.4.5. Договору, - за ініціативою Сільської ради.
8. Прикінцеві положення
8.1. У разі виникнення між Сторонами суперечок щодо виконання або тлумачення Договору, вони намагатимуся вирішити їх шляхом переговорів. При недосягненні порозуміння спір передається на розгляд до суду.
8.2. Усі зміни, доповнення та додатки до цього Договору мають однакову з ним юридичну силу, якщо вони підписані Сторонами або їхніми уповноваженими представниками, і являють собою невід’ємну частину Договору.
8.3. Після підписання Договору всі попередні погодження, переговори та листування як в усній, так і в письмовій формі, що стосуються його предмету, втрачають силу.
8.5. Цей Договір складений при повному розумінні Сторонами його умов та термінології українською мовою у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, - по одному для кожної із Сторін.
Термін дії договору з___________________по__________________
Продовжено з___________________по________________________
Продовжено з___________________по________________________
9. РЕКВІЗИТИ ТА ПІДПИСИ СТОРІН:
«Сторона 1»: |
|
«Сторона 2»: |
|
|
|
Виконком Новодмитрівської сільської ради сільська рада |
|
____________________________ |
Місцезнаходження:
код ЄДРПОУ ______________, р/р________________________, МФО _____________________ ГУДКУ _______________________________. |
|
Місцезнаходження: ______________________________________ Адреса для листування: _____________________________________, р/р _________________________________ в _____________________________________, МФО ________________________________ Код ЄДРПОУ _________________________ ІНП _________________________________
|
|
|
|
Сільський голова |
|
___________________ |
|
|
|
__________________ /________________/ |
|
__________________ /_________________/ |
(підпис) (ПІП) |
|
(підпис) (ПІП) |
М.П. |
|
М.П. |
* - плата за тимчасове користування місцем під розміщення зовнішньої реклами змінюється із зміною встановленого законодавством розміру мінімальної заробітної плати.
АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ
проекту рішення Новодмитрівської сільської ради
Про затвердження Положення про порядок розміщення зовнішньої реклами на території Новодмитрівської сільської ради
1. Опис проблеми, яку планується врегулювати шляхом прийняття рішення.
З метою регулювання правовідносин у сфері реклами, призначеної для розповсюдження на території України, прийнятий Закон України „Про рекламу” від 03.07.96 р. N 270/96-ВР (зі змінами та доповненнями), який надає право органам місцевого самоврядування встановлювати власні Правила розміщення зовнішньої реклами на відповідній території. Крім того, ст.16 цього Закону встановлює, що розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами рад, та у порядку, встановленому на підставі Положення про порядок розміщення зовнішньої реклами .
На даний час не врегульовано питання з розміщення зовнішньої реклами в населених пунктах Новодмитрівської сільської ради, не існує нормативно-правового акта щодо прозорого механізму для послідовних дій суб’єктів господарювання, яким необхідно оформити дозвіл на розміщення зовнішньої реклами. Існуючий стан питань може призвести до настання необґрунтованих змін у конкуренції.
2. Мета регулювання.
Метою проекту рішення Новодмитрівської сільської ради про затвердження Положення про порядок розміщення зовнішньої реклами на території Новодмитрівської сільської ради є врегулювання правових відносин між органом місцевого самоврядування і юридичними та фізичними особами, що виникають у процесі користування місцями для розміщення зовнішньої реклами на території Новодмитрівської сільської ради.
3. Альтернативи.
Альтернатива відкинута у зв’язку з тим, що на даний час у Новодмитрівській сільській раді плата за розміщення зовнішньої реклами не здійснювалася.
4. Опис механізму, який пропонується для розв’язання проблем.
Затвердження рішенням Новодмитрівської сільської ради Положення про порядок розміщення зовнішньої реклами на території Новодмитрівської сільської ради дасть можливість ефективно використовувати в інтересах територіальної громади об’єкти комунальної власності, а також створити рівні і сприятливі умови під час розміщення та розповсюдження зовнішньої реклами у населених пунктах ради.
5. Обґрунтування строку дії запропонованого регуляторного акта.
Строк дії запропонованого акта необмежений, з можливістю внесення до нього змін та його відміни (або його окремих положень) у разі зміни чинного законодавства та інших поважних причин.
6. Очікуванні результати прийняття регуляторного акта.
В умовах ринкової економіки затвердження єдиного порядку розміщення зовнішньої реклами на території Новодмитрівської сільської ради та встановлення оптимального розміру плати створить рівні умови у сфері розповсюдження зовнішньої реклами та врегулює правові відносини між виконавчим органом місцевого самоврядування і юридичними та фізичними особами під час користування такими місцями.
7. Заходи щодо відстеження результативності рішення.
Для відстежень буде застосовано аналіз даних бюджетної звітності.
Під час прийняття регуляторного акта у встановлені чинним законодавством строки, виконавчим комітетом Новодмитрівської сільської ради з метою оцінки стану суспільних відносин, на врегулювання яких спрямована дія акта, проводитиметься базове відстеження результативності дії акта.
Не пізніше двох років після набрання чинності регуляторним актом, з метою оцінки ступеня досягнення цим актом визначених цілей, буде здійснене повторне відстеження результативності дії акта.
Кожні три роки з моменту виконання заходів щодо проведення повторного відстеження результативності дії акта, при умові його чинності, проводитиметься періодичне відстеження його результативності.
7. Аналіз отриманих результатів.
Запропонований проект не передбачає додаткових фінансових
витрат від органу місцевого самоврядування, Новодмитрівської сільської ради
Очевидними є вигоди сільської влади, які за рахунок збільшення надходжень коштів до бюджету сільської ради отримають можливість збільшити витрати на розвиток соціальної інфраструктури сіл ради.
Повідомлення про оприлюднення рішення та Аналізу регуляторного впливу проекту рішення Новодмитрівської сільської ради «Про затвердження Порядку розміщення зовнішньої реклами на території Новодмитрівської сільської ради»
Відповідно до статей 9, 13 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань, виконком Новодмитрівської сільської ради повідомляє про оприлюднення рішення «Про затвердження Порядку розміщення зовнішньої реклами на території Новодмитрівської сільської ради»
Головний розробник : постійна депутатська комісія з питань планування, бюджету і фінансів.
Аналіз регуляторного впливу та рішення Новодмитрівської сільської ради «Про затвердження Порядку розміщення зовнішньої реклами на території Новодмитрівської сільської ради » розміщений на сайті Новодмитрівської сільської ради в розділі «регуляторні акти» за адресою: http://novodmytrivka-rada.gov.ua/
Зауваження і пропозиції до проекту приймаються протягом місяця з 12.12.2018 року до 12.01.2019 року в письмовому або електронному вигляді на адресу: вул. Шевченка, 26 с. Новодмитрівка Генічеського району Херсонської області, E-mail: NDMSR_main@ukr.net